Vaiko savijauta mokykloje ir kaip ją pagerinti

Kiekvienas sunkumas gyvenime atrodo lyg pasaulio pabaiga. Kiek nervų bei ištvermės reikia tam, jog juos įveiktume, na o praėjus tam tikram laikotarpiui galime žvelgti atgal ir tik pasijuokti. Viskas buvo daug paprasčiau nei tuo metu atrodė. Vienas iš geriausių pavyzdžių tai mokyklos laikai, kurių metu net ir menkiausia problema atrodė lyg pasaulio pabaiga. Neatlikti namų darbai ar neteisingi pratybų atsakymai galėjo lemti tik vieną prastesnį pažymį, na o tuo metu atrodė, kad dangus griūva. Šiandien, kai susiduriame su realiomis gyvenimo problemomis galime pripažinti, jog anuometiniai išgyvenimai buvo nieko verti ir dėl jų ties sielotis tikrai nereikėjo. Visgi, šiandien galime žvelgti į savo vaikus ir matytų jų išgyvenimus, kuriuos patirdavome ir mes. Mokykla – labai svarbi vieta, kuri itin daug prisideda prie vaiko formavimo. Tai, kaip vaikas jaučiasi tokioje aplinkoje yra išties svarbu, na o mes, tėvai, turime padaryti viską, kas mūsų galioje, jog sukurtume sveiką ir lavinančią aplinką, kuria vaikas galėtų mėgautis.

Kalbėdami apie mokyklą ir joje patiriamus iššūkius, dažniausiai orientuojamės į vaikų tarpusavio santykius. Greičiausiai ne kartą esate girdėję, o galbūt ir patys įsitikinę, jog vaikai gali būti itin žiaurūs vieni kitiems, na o tai ir sukuria traumas  dėl kurių atsiranda nenoras eiti į mokyklą ar netgi atlikti namų darbus. Visgi, šį kartą ne apie tokius iššūkius. Mokinio savivertė klasėje yra labai svarbi, na o prastesnis pažymys ar bet kokia klaida, kurią pastebi visi klasiokai, gali virsti nepasitikėjimo savimi problema. Nors mums šiandien pratybu atsakymai 8 klasei atrodo lengvi ir niekuo nesusiję su tuo, kaip save vertiname, vaiko akimis viskas atrodo visiškai kitaip. Nė vienas iš mūsų nemėgsta apsikvailinti prieš kitus, galimai mums svarbius asmenis. Lygiai taip pat jaučiasi ir vaikas. Suaugusieji lyg ir supranta, jog klysti ir nežinoti – visiškai natūralu, tačiau pabandykite tai pasakyti savo vaikui, iš kurio juokėsi visi klasiokai dėl nežinoto atsakymo. Tai priimti be galo sudėtinga, tad geriausia namų darbų ruošimo imtis kartu su savo vaikais. Nepalikite to vien tik jų atsakomybei ir stenkitės iššūkius priimti kartu. Aštuntokas tikrai nėra per didelis tam, jog konsultuotųsi su tėvais dėl namų darbų užduočių. Pamatę jas galbūt ir patys turėsite pasukti galvą, norėdami rasti tinkamą atsakymą.

Galima drąsiai teigti, jog tai, kaip jaučiasi vaikas mokykloje priklauso ir nuo tėvų auklėjimo. Kai kurie vaikai iššūkius mokykloje priima lengviau, na o kiti išgyvena net ir dėl menkiausio nenusisekusio uždavinio. Taigi, stenkitės padėti savo vaikams ne tik namų darbų ruošime, bet ir situacijų vertinime. Pasistenkite jiems įskiepyti norą mokytis, bet tuo pačiu nebijojimą klysti. Tai bus svarbu ne tik mokykliniame amžiuje bet ir tolesniame gyvenimo etape.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.