Statybų naujovės 2017 – ką būtina žinoti

Statybos – bene statiškiausiai atrodantis nūdienos procesas. Stebėdami visas kitas sritis matome stiprų technologinį perversmą – technika sparčiai tobulėja ir savo aktualumą praranda tiesiog žaibiškai. Tuo tarpu, statybų sfera tarsi išgyvena sąstingį – didelių permainų čia nepastebime dešimtmečiais. Betono ir gelžbetonio gaminiai jau kelis dešimtmečius lieka patys populiariausi statybų rinkoje, laikantys ant savo stiprių rankų svarbiausius mūsų šalies objektus. Tačiau kaip yra iš tikrųjų? Nors betonas atrodo visiškai statiška ir nekintanti medžiaga, tam, kad konstrukcija būtų saugi, jo mišiniai nuolat tobulinami tam, kad atlaikytų visus mus supančios gamtos iššūkius ir užtikrintų statiniams stabilumą ir ilgaamžiškumą.

Svarbiausia šiais laikais – paprastumas. Stengiamės supaprastinti viską, kas tik įmanoma. Ši tendencija pastebima ir statybų versle. Vis labiau populiarėja surenkami gelžbetonio gaminiai. Surenkamos gelžbetonio konstrukcijos padeda taupyti statybininkų darbo laiką – gaunami pagal projektą parengti segmentai, kuriuos statybininkams tereikia tinkamai sujungti. Tokį darbą drąsiai galima atlikti beveik visom oro sąlygom, todėl taip galima išvengti vėlavimų, darbuotojų darbo laikas išnaudojamas maksimaliai. Žinoma, šis metodas turi ir savo minusų – gamintojai laikosi perteklinių, bendrų normų, kadangi taiko vieną ir tą patį bendrinį standartą visiems savo gaminiams. Todėl, kai nežiūrima, kokį tiksliai betoną reikia naudoti, surašomi visi egzistuojantys normatyvai ir reikalavimai. Taip kyla paties gaminio kaina. Tačiau visa tai – niekis, palyginus su nauda, kuri gaunama naudojant betono ir gelžbetonio gaminius. Gaminant skirtingos sandaros betoną, įmonėms reikalinga skirtinga įranga, kuri kainuoja labai brangiai. Taip pat didelę dalį statybų biudžeto suryja statybinės technikos nuoma, kuri dėl prastovų kartais gali neatsipirkti. Todėl surenkami betono ir gelžbetonio gaminiai – tikras išsigelbėjimas šių laikų statybininkams.

Betono gaminiai, nors ir naudojami jau labai seniai, šiais laikais tampa vis populiaresni. Tačiau taip yra ne dėl didėjančio statybų įmonių skaičiaus ar atsigaunančios statybų rinkos. Tai yra dėl populiarumą įgaunančio urbanistinio dizaino – betonas vis dažniau naudojama biurų bei gyvenamųjų patalpų fasaduose ir interjere. Ši medžiaga itin lengvai valoma, jos niekaip nereikia apdirbti, ji yra atspari temperatūros bei drėgmės pokyčiams, o savo išvaizdą ji išlaiko turbūt visą pastato gyvavimo laiką.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.