Šiltas oras kieto kuro katilo pagalba

Nuo senų laikų žmonės mėgo šilumą bei stengėsi kaip išmanydami tą šilumą palaikyti savo namuose. Sukurta daug ir įvairių šildymo prietaisų, kurių dėka, būste ar kitoje patalpoje užtikrinamas šiltas oras. Vienas tokių prietaisų, tai kieto kuro katilai. Jie skirti gyvenamųjų namų, kotedžų, daugiabučių bei įvairios paskirties gamybinių ar komercinių patalpų apšildymui. Naudojamas šiuose katiluose kuras labai įvairus. Gali būti kūrenamos malkos, akmens anglis, medžio pjuvenų ar durpių briketai ir pan. Tai vienas pigiausių ir labiausiai paplitusių pastatų šildymo būdų. Yra daugybė katilų gamintojų, kurių gaminiai skiriasi savo konstrukcija, tarnavimo trukme, naudingo veikimo koeficientu bei degimo veikimo principu.

Pavyzdžiui katilai pagaminti iš ketaus yra šiek tiek žemesnio naudingumo, tačiau pasižymi ilgaamžiškumu. Teisingai eksploatuojant, tokio tipo katilas gali tarnauti net iki trisdešimties metų. Sugedus šio katilo vienam skyriui, nebūtina keisti viso katilo, pakanka tik pakeisti vieną skyrių. Tai nėra reiklūs kurui katilai bei jiems nereikalinga ypatingai gera kamino trauka. Plieniniai katilai pasižymi aukštu naudingumu. Plieniniame katile dūmas verčiamas net kelis kartus. Šio tipo katilas yra vienas optimaliausių sprendimų, nes galima naudoti universalų kurą. Taip pat katilas yra ekonomiškas bei ilgai dega. Kalbant apie dujų katilus, jie išgauna maksimalų naudingumą bei yra ekologiški. Šių katilų naudingumo koeficientas gali siekti daugiau nei devyniasdešimt procentų. Dujų katilai pasižymi ilga degimo trukme. Visgi kurui turi būti naudojamos tik sausos malkos, kurių drėgnumas turi būti mažas. Žvakės tipo katilai pasižymi ilgu degimu. Tai aukšti katilai, kuriuose kuras iš lėto dega iš viršaus žemyn ir taip skleidžiamas šiltas oras. Toks katilas kūrenamas malkomis gali degti net keletą parų. Katilų yra įvairių. Jie gali būti ekonomiški, ilgaamžiai, kompaktiški ir t.t.

Visgi vienas svarbiausių kriterijų perkant katilą yra pardavėjo kompetencija. Geriausiai pakonsultuoti ir visus katilo darbo ypatumus paaiškinti galės specialistai. Tokie pardavėjai geriau žinos katilo darbo niuansus ir galės išspręsti daugumą iškilusių problemų. Nepaisant kokio tipo katilas bus pasirinktas, –  pigesnis ar brangesnis, aukšto naudingumo koeficiento ar puikios kokybės, visgi protingiausia pirmą katilo paleidimą patikėti ekspertui, nes tai užtikrina garantiją bei teisingą katilo darbą. Nepriklausomai tai katilai, prietaisai skirti oro drėkinimui ar kita technika, reikia nepamiršti, jog klientas geriau žino savo poreikius už pardavėją, tačiau svarbu, kad pardavėjas sugebėtų pasiūlyti pirkėjui labiausiai tinkamą prekę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.