Mikroautobuso padangos

Lietuvoje vis labiau populiarėja keliauti savo automobiliu ir ieškoti bendrakeleivių, kurie pasidalins kelionės išlaidomis. Užsienyje ši paslauga labai populiari ir daugelis didesnių Europos šalių piliečių net neturi nuosavų automobilių. Ši kelionės draugo paieška užsienyje tokia populiari, kad tam sukurtos svetainės, išmaniosios programėlės, kad būtų galima greitai ir patogiai įkelti savo kelionės maršrutą ir ieškoti bendrakeleivių arba ieškoti kas padės greitai ir gerokai pigiau pasiekti norimą tašką. Lietuvoje yra įprasta dirbti tame mieste, kuriame gyvenama, todėl kelionės atstumai nėra dideli. Tačiau tikrai yra ir tokių, kurie iš mažesnių miestelių keliauja į didesnius miestus darbo, komandiruočių ar laisvalaikio reikalais. Galbūt kažkieno darbas yra ne tik toliau, bet ir tenka važinėti didesniais automobiliais, mikroautobusais. Priėmus kelis bendrakeleivius ne tik būtų galima sutaupyti kelionės išlaidas dėl kuro, tačiau pagalvoti ir apie automobilio ar mikroautobuso eksploatacijos išlaidas. Tepalų keitimas, mikroautobuso padangos ar kiti smulkūs remonto darbai kainuotų gerokai pigiau.

Tokia praktika yra ne tik užsienio šalyse, tačiau populiaru ir tarp kaimyninių šalių. Mintis aplankyti kitą šalį, kitoje šalyje vyksiantį koncertą ar ten gyvenančius draugus gali būti nebrangi ir smagi pramoga. Kokie minusai ir pliusai, įprastas keliones viešuoju ar tarptautiniu transportu  iškeisti į keliones su kitais pakeleiviais? Kalbant iš vairuotojo pusės, kuris ieškos keleivių, kaskart reikia įkelti savo kelionės maršrutus į pokalbių grupes ar svetaines, kurios apjungia bendraminčius keliaujančius kartu. Deja, Lietuvoje jos nėra tokios populiarios ir patogios kaip kitose šalyse. Kitas dalykas – kelionės su nepažįstamaisiais. Ne visi gali rasti bendrų temų, kurios leistų kelionės tašką pasiekti greičiau bendraujant, ypač tai aktualu jei keliaujama su bendraminčiais kasdien į darbą ir iš jo. Kitas klausimas kaip elgtis kelionės metu įvykus nelaimei, kai pavyzdžiui sprogsta padanga. Ar kelionės išlaidas patirtas dėl automobilio ar mikroautobuso padangos dalintis ar prisiimti sau? Idealu, jei keliaujant nuolat su tais pačiais bendraminčiais, ypač jei keliaujama kasdien, tai aptariama iš karto.

Keliavimas su nepažįstamaisiais užsienio šalyse yra saugesnis nei Lietuvoje, nes tam skirtose svetainėse kiekvieno vairuotojo pasitikėjimas vertinamas reitingais. Keliautojas įvertina kelionės patogumą, kelionės trukmę ir bendrą atmosferą, todėl renkantis galima į tai atsižvelgti. Dažnai tarp tokių bendrakeleivių net daromi mainai, ir jei kuris dirba autoservise, visada padės dėl smulkių remonto darbų, kad laiku būtų pakeistos mikroautobuso padangos, o kitas turėdamas daugiau laiko padeda sukelti kelionės maršrutus. Toks komandinis darbas leidžia rasti ne tik naujų pažįstamų, bet ir sutaupyti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.