Meistrų darbo organizavimas – pagrindiniai klausimai

Kiekvienos namo statybos turi savus iššūkius. Vieni mūsų susiduria su finansiniais nesklandumais, kiti kovoja su nekompetentingais meistrais ar dar kitomis problemomis. Tiesa ta, jog tokio sudėtingo laikotarpio metu kliūčių gali kilti pačių įvairiausių, tačiau reikia žinoti, jog dažniausiai sklandaus meistrų darbo užtikrinimas yra pagrindinė ir sudėtingiausia užduotis. Tikrai ne visi meistrai savo klientus siekia apgauti, tačiau nesusikalbėjimas yra gan dažnas reiškinys. Tam, jog neatsidurtumėte tokioje situacijoje, mes rekomenduojame kelis dalykas.

Vienas iš pirmųjų aspektų, kurį jums reikia žinoti – kai kurie meistrai mėgsta dirbti tik su savo ar tam tikros firmos medžiagomis. Kodėl? Galbūt jei jums reikalingas betonavimas, tai ir nėra aktualu, tačiau būtent špakliavimui ar dažymui meistrai mėgsta naudoti jau patikrintas medžiagas. Ne veltui sakoma, jog prie kokybės prisideda tiek medžiagų kokybė tiek darbuotojo profesionalumas, tad jei jūs norite pirkti pigesnes medžiagas, su kuriomis žmogus niekada nėra dirbęs, natūralu, jog jis negali garantuoti dėl galutinio rezultato. Šioje vietoje ir gali kilti nesusikalbėjimai su meistrais. Tiesa, pasitaiko atvejų, kai meistrai sakosi nupirksią medžiagas geresnėmis kainomis, na o tai pasibaigia jūsų permoka, tad to reikėtų pasisaugoti.

Kitas dalykas, kurį būtina aptarti – terminai. Greičiausiai ir patys girdėjote, o galbūt net ir susidūrėte su atvejais, kai meistrai žada vienus terminus, o galutiniame rezultate jūs liekate laukti paslaugos ar jos pabaigimo gerokai ilgiau. Pavyzdžiui, jei jums reikalingas grindų betonavimas, na o meistrai žadėjo atvykti pradėti darbus šią savaitę, natūralu, jog to tikitės. Visgi prasidedant atidėliojimas be realių priežasčių ar pokyčių, reikėtų sunerimti ir galbūt net ieškoti kito paslaugos tiekėjo. Taip pat reikia nepamiršti, jog svarbi ne tik darbų pradžia, bet ir pabaiga. Kai kurios paslaugos gali gerokai užsitęsti ir tai nė vienai pusei neišeina į naudą. Kai kurie meistrai nori gauti kuo daugiau objektų ir juose pradeda darbus, na o atėjus laikui juos užbaigti – užklumpa problemos su terminų laikymusi. Įvertinkite tai ir išsiaiškinkite visą jums aktualią informaciją dar prieš sutinkant su siūloma paslauga.

Na ir galiausiai – finansiniai dalykai. Juos derinti su meistrais ne visada taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kai kurie meistrai viduryje darbų praneša, jog darbas sudėtingesnis ir kainuos daugiau. Kiti įtraukia papildomus pirkinius ar nenumatytas sąlygas, kurios taip pat padidina jums pateikiamą sąskaitą. Tiesa, egzistuoja ir dar viena meistrų grupė, kuri reikalauja nuolatinių įmokų, o galbūt net ir pilnos sumos tada, kai darbas nėra atliktas. Kiekvienas mūsų apsirenkame, ar toks scenarijus mums tinka, tačiau turėkite omenyje, jog sumokėję visus pinigus meistrams nebegalėsite iš jų reikalauti tiek daug. Jums teks prisitaikyti, mat meistrai jau bus gavę savo atlygį ir neturės ko laukti.

One thought on “Meistrų darbo organizavimas – pagrindiniai klausimai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.