Lydekai paliepus, man panorėjus: miela virtuve, keiskis!

Besisukiodama virtuvėje ir beniūniuodama savo mėgstamą dainą, kurią groja radijo stotis, namų šeimininkė dažnai pasvajoja apie naujus baldus virtuvėje. Dažnai ir užsisvajoja. „Gal tada ir maistą skanesnį gaminčiau?..“ – lyg tarp kitko iškelia retorinį klausimą. Tenka pripažinti, kad nauji, šiuo metu ypač populiarūs nestandartiniai virtuves baldai gali ne tik atnaujinti senąją virtuvėlę, bet ir pradžiuginti kiekvieną namų šeimininkę (ypač nusivylusias). Bet neskubėkite pirkti baldų virtuvei – visada suspėsite (jei tik, žinoma, piniginė nepradės protesto akcijos). Nuoširdžiai patariu pirmiausia įsitikinti, kokių baldų reikia jūsų virtuvei.

Pirma atsakykite į paprastą klausimą: ar didelė jūsų šeima? Žinokite, kad didelės šeimos renkasi kiek kitokius virtuvės baldus ir buitinę techniką, negu jauna, vaikelius dar tik planuojanti šeima. Įvertinkite savo įpročius: galbūt jūs esate vieną iš tų voverytę primenančių maisto atsargų kaupikių?.. Jei taip, jums prireiks erdvių spintelių. Ypač patogios spintelės su bėgeliais. Tai tyliai ir patogiai atidarinėjamos spintelės. Sunkius daiktus patartina dėti apatinėse spintelėse (juk nenorime ant galvos užsimesti bulvių tarkavimo mašinos). Tad įvairius elektroninius prietaisus, puodus ir keptuves. Beje, bėgeliai būna dalinio ir viso ištraukimo. Žinoma, kad žymiai patogesnis visas bėgelių ištraukimas. Jaunos šeimos dažniausiai renkasi atvirų lentynų spinteles. Bet nereikia pamiršti, kad tokio tipo spintelės dažniausia būna dulkių kaupimosi vieta. Nestandartiniai virtuves baldai gali būti su ištraukiamais krepšiais siaurose ar platesnėse spintelėse. Tai išties tinkama vieta aliejaus, netgi vyno buteliams. Dar vienas privalumas, jei nusprendėte ieškoti tik nestandartinių baldų – pasirenkamas baldų aukštis. Nesvarbu, kokio ūgio esate (coliukė, o gal žavi aukštaūgė) – galėsite išsirinkti jums priimtiniausią variantą.

Dar vienas privalumas virtuvėje (galbūt kai kurios šeimininkės jau džiaugiasi šiuo išradimu) – spintelių durelių pakėlimo mechanizmas. Nestandartiniai virtuves baldai su šiais mechanizmais ne be reikalo yra išties populiarūs: šios sistemos patogios ir tyliai „veikiančios“. Dar yra ir virtuvės baldais su dviejų durelių mechanizmais: vienu metu galėsite atidaryti abejas spintelės dureles ir pagaliau rasti besislepiantį medaus stiklainėlį. Jei esate ta coliukė iš pasakos ir dažnai naudojate nedidelę kėdutę (juk paprasčiausiai nepasiekiate pačiame spintelės kampe padėto makaronų pakelio!), jums tikrai patiks kitas modernios virtuvės atributas – nuleidimo mechanizmas, kuris leis greitai pasiekti aukštai ar per toli sudėtus stiklainius, dėžutes, pakelius ar krepšelius. Tiesiog svajonių virtuvės išradimas!

Tai vos keli patarimai toms šeimininkėms, kurios nori atnaujinti jau pabodusią virtuvę. Svarbiausia apgalvoti kiekvieną detalę, kantriai ieškoti geriausio sprendimo, kad visi jūsų norai būtų įgyvendinti. Galima tik įsivaizduoti, kiek šypsenų gali sukelti tokie paprasti kasdienybės atributai kaip virtuvės baldai. Bet jei vyrai nuolat šmaikštauja, kad moterų vieta – virtuvėje, tai kodėl gi tos virtuvės mielos šeimininkės negali paversti jaukiausia vieta namuose? Net ir brangus vyrelis čia užsukęs niekur nedings nepasakęs: „Visai neblogai“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.