Konjunktyvitas – liga, kuria gali susirgti kiekvienas

Konjunktyvitas – tai akių uždegimas. Šį uždegimą gali sukelti įvairūs virusai, bakterijos, grybeliai, alergizuojančios medžiagos bei chemikalai. Nors konjunktyvitas kaip liga nėra pavojingas žmogui, ši infekcija silpnina akių atsparumą kitoms rimtoms ligoms, mažina bendrąjį organizmo imunitetą.

Dažniausiai konjunktyvitas išsivysto dėl bakterijų ar virusų. Tokio tipo konjunktyvitas yra labai užkrečiamas, labai lengvai plinta oru. Jeigu jūsų aplinkiniu tarpe yra žmonių, kurie šiuo metu serga šia liga, venkite tiesioginio kontakto su jais, o kilus būtinybei bendrauti, itin akylai laikykitės visų higienos normų. Jeigu konjunktyvitu serga vaikai, juos leisti į mokyklą ir darželi draudžiama. Augančio organizmo imunitetas yra daug silpnesnis, todėl tikimybė, jog vaikas susirgs klasėje esant „užkrato šaltiniui“ beveik lygi 100%.
Neužkrečiamas yra tik alerginis ir cheminių medžiagų sukeltas konjunktyvitas.

Simptomatika

Konjunktyvitui būdingi šie simptomai:

  • Smarkiai paraudusio akys
  • Patinę ir paraudę akių vokai.
  • Puliuojančios akys. Bespalvės išskyros būdingos virusinio ir alerginio tipo konjunktyvitui, žalsvos– bakteriniam/virusiniam konjunktyvitui.
  • Niežulys akių srityje.
  • Perštėjimas akių srityje.
  • Jautrumas šviesai.

Gydymas

Konjunktyvitas nepasireiškia tik vienu iš simptomu, visi jie – kompleksiški. Jeigu pajutote keletą jų, būtinai kreipkitės į gydytoją oftalmologą. Atlikus eilę regos tyrimų, gydytojas galės tiksliai nustatyti ligos priežastį ir nurodys tinkamiausią gydymą.

Nors iš tiesų, konjunktyvitas iš tiesų nemaloni liga, tinkamai ją gydant galima pasveikti per savaitę. Svarbu skrupulingai vykdyti gydytojo nurodymus.

Konjunktyvito priežastys, gydymo gairės

Priežastis, dėl kurios dažniausiai kyla konjunktyvitas – asmeninės higienos trūkumas. Todėl jeigu kas nors jūsų artimoje aplinkoje serga, pasistenkite dažnai ir kruopščiai plauti rankas, stengtis netrinti akių. Ypatingai stenkitės laikytis higienos normų lašinant vaistus – būtent tada jūsų akys yra labiausiai pažeidžiamos. Jeigu visgi jau susirgote, pasirūpinkite kitų gerove, neužkrėskite jų – naudokitės vienkartiniais rankšluosčiais, nelieskite svetimų daiktų, kasdien keiskite patalynę, vėdinkite patalpas, dažniau valykite dulkes ir plaukite grindis. Pasistenkite vengti bet kokių kosmetinių priemonių ligos metu, kitaip pasveikus jomis teks būtinai atsikratyti.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.