Kokį sklypą pirkti?

Daugelis žmonių svajoja apie individualų gyvenamąjį namą. Dėka, tai nėra lengvai pasiekiamas tikslas. Norint statyti namą teks labai daug dėmesio skirti sklypo paieškai. Tam reikės atsižvelgti į savo poreikius ir finansines galimybes. Taigi į ką reikia atkreipti dėmesį norint pirkti sklypą?

Visų pirmą, turime surasti sklypą kurio kokybė atitiktų kainą. Žemės sklypas Vilniuje kainuoja daug daugiau nei kituose Lietuvos miestuose, tačiau ir sostinėje galima nebrangų žemės plotelį. Jeigu ieškote užmiestyje, svarbu žinoti miesto augimo tendencijas, kad geriau žinoti kur investuos ir kuria kryptimi plėsis miestas. Šiuo metu ypač populiarūs yra sklypai Vilniuje bei jo užmiestyje.

Tačiau sklypo kaina priklauso ne tik nuo jo vietos. Ji taip pat priklausys nuo to, kokį sklypą pasirinksite – tuščia ar sklypą su namu. Jei aiškiai žinote, kokio namo norite, įsigyti sklypą su netinkamu gyventi nameliu arba tuščią sklypą bus paprasčiausia. Jeigu nenorite nuo pamatų statyti naują namą, tai pasirinkti sklypą su namu bus tinkamiausias sprendimas. Tokį būstą galima renovuoti pagal savo poreikius, tačiau reikia saugotis, kad namas nebūtų pastatytas šalia sklypo krašto.

Sklypo dydis gali skirtis atsižvelgus į jūsų norus ir finansines galimybes. Optimaliausias sklypo dydis yra 8-10 arų, kadangi jame bus pakankamai vietos pakankamai dideliam namui ir erdviam kiemui. Įsigijus didesnį sklypą gali tekti investuoti daug daugiau pinigų į jo priežiūrą. Siekiant tinkamai išnaudoti visą sklypo erdvę, patartina vengti netaisyklingos formos sklypų.

Negalima pamiršti ir to, kas yra už namo ribų. Sklypo vertė smarkiai didėja, jeigu šalia yra graži gamta, parkas, ežeras arba kiti vandens telkiniai. Nors įsigyti tokį žemės plotą kainuos daug daugiau, tai leidžia gerai pailsėti ir praleisti laisvalaikį niekur neišvykstant. Taip pat svarbu pasidomėti kaimynais. Svarbu žinoti, kurioje vietoje kaimynai yra pasistatę namą, kad vengti per arti statyti savąjį. Geri kaimynai yra privalumas, todėl pasivaikščiojimas po kaimynystę gali pasakyti labai daug. Geriausias geros ir malonios kaimynystės rodiklis yra pastovumas. Jeigu kaimynai yra draugiški ir aplinkiniai gyventojai keičiasi retai, tai reiškia, kad sugyventi su gyventojais nebus sunku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.