Kieto kuro katilų rūšys: kaip pasirinkti?

Gyventi visi norime šiltai. Deja, vieni namų apšiltinimo būdai yra ne tokie komfortabilūs kaip kiti. To įtakoje tenka ieškoti gyvenimą supaprastinančio varianto. Kieto kuro katilai – būtinas prietaisas leidžiantis džiaugtis šiluma namuose. Nesvarbu iš ko tiksliai išgausite šilumos energiją. Svarbiausia, kad katilai jums reikalingi ir kad gebėtumėte pasirinkti geriausią. Klausimas, kurį variantą pasirinkti, kai net kieto kuro katilai teikia nemažai skirtingų pasirinkimų?

Jei neturite jokios kompetencijos šioje srityje – rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais. Net ir perkant internetu galima susirinkti atitinkamą informaciją siekiant pasirinkti tinkamą variantą. Juk kai egzistuoja daug variantų – gali būti sunku nuspręsti, kuris jums geriausias.

Granuliniai katilai yra labiausiai paplitęs pasirinkimas. Pastarieji labai saugūs ir geba apsaugoti nuo neigiamų faktorių gebančių pakenkti pečiui ar kitiems prietaisams gaminantiems šilumą namuose. Pastarieji veikia budinčiu rėžimu, taigi nereikia nuolatos tikrinti, ar viskas sėkmingai funkcionuoja. Nereikia bijoti pečiaus palikti degančio ir išeiti iš namų. Žinoma, nerekomenduojame ilgą laiką jo nepatikrinti, tačiau granuliniai katilai geba apsisaugoti. Kieto kuro katilai deginant granules – puikus pasirinkimas.

Dujų generaciniai katilai pasirenkami kur kas rečiau. Žinoma, tokiu atveju, jeigu jūs energiją išgaunate naudodamiesi dujomis. Šiuo atveju pasirenkama rečiau, kadangi šis šilumos išgavimo būdas yra vienas iš brangiausių. Kita vertus – labai patogus, kadangi nereikia malkų ar granulių siekiant apšildyti namus.

Apatinio degimo katilai naudojami kieto kuro deginimui. Dažniausiai – malkų. Šie kieto kuro katilai padeda sulaikyti šilumą kuo ilgiau. Tai labai aktualu tiems, kurie turi prišildyti didelius namus. Nuolatinis kūrenimas reikalauja nemažai pastangų. Jei šiluma bus sulaikoma – pavyks rečiau tikrinti pečių.

Kieto kuro katilai valdomi reguliuojant oro kiekį. Pagal tai paprasčiausiai galima nustatyti reikiamą šilumos kiekį namuose. Labai patogu, kadangi kiekvienas mūsų skiriasi savo poreikiais atsižvelgiant į šilumą. Tuo pačiu, juk ir žiemos būna labai nevienodos. Vieną gali stipriai paspausti šaltukas, kita būti šilta ir to įtakoje reikės nedaug kūrenti. Šiuo atveju svarbiausia ir yra tai, kad galima reguliuoti temperatūrą ir pasirinkti tokį variantą, kuris tiktų ir patiktų konkrečiai labiausiai jums.

Nuspręsti, kuris katilas geriausias yra gana sunku. Ypač tokiu atveju, jei jūsų kompetencija šioje srityje yra gana maža. Tokiu atveju geriausia pasikonsultuoti su profesionalu. Jis gebės pateikti konkretaus katilo pliusus ir, žinoma, minusus, kurie labai dažnai ir daro konkrečią įtaką kalbant apie pasirinkimą. Bet kuriuo atveju apgalvokite kelis aspektus.

  1. Kiek pinigų gali skirti katilui?
  2. Kokios energijos pagalba išgaunate šilumą?
  3. Kokio dydžio katilas tilps jūsų katilinėje?
  4. Ar mėgstate didelį karštį?
  5. Ar jums svarbu, kad šiluma būtų sulaikoma?

 

Kieto kuro katilai – pirmas žingsnis į šiltus ir tuo pačiu jaukius namus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.