Kaip įrengti gyvenamąjį kambarį?

Perkraustymas Vilniuje ir kitur Jums itin reikalinga paslauga, kai ketinate keltis į naują būstą, kurį krupščiai tvarkote ir puoselėjate. Šiuo metu labai populiaru įrengti vieną bendrą kamabarį, kuriame bendroje erdvėje suplanuojamos virtuvės, valgomojo ir svetainės patalpos. Tad svarbu atkreipti dėmesį į keletą apsektų.

Bendrasis kambarys turi būti pakankamai didelis. 4 asmenų šeimai reikia 7 – 10 kv. m virtuvės, stalo su šešiomis kėdėmis (taip pat apie 8 – 10 kv. m). Svetainė su televizoriumi turėtų užimti 10 – 12 kv. m. Dar apie 10 – 15 proc. Užima judėjimo zonos. Tai minimalus tokio kambario plotas turėtų būti 30 kv. m. Jeigu iš šio kambario veda laiptinė į mansardą, jai reikalingas dar 3 – 4 kv. m plotas. Krosnelė – taip pat užima 3 – 4 kv. m, o –idinys tiesiog prašosi edvės – ne prošalį bent 6 – 7 kv. m.

Planuojant mažesnio ploto patalpą galima kai ko atsisakyti: televizorių pakabinti palubėje iš visų zonų matomoje vietoje. Valgomąjį prišlieti prie virtuvės baldų, įrengiant ten stacionarų stalelį ar barą. Svetainės zoną įrengti japonišku stiliumi – su žemu staleliu ir pagalvėlėmis ant grindų, kurias prireikus galima nuimti. Tačiau pravartu atsiminti, kad šias patalpas geriau įrengti erdvias, netgi atimant šiek tiek iš miegamųjų kambarių. Kadangi būtent bendrajame kambaryje verda pagrindinis šeimos gyvenimas: bendraujama, valgoma, priimami svečiai, žaidžia vaikai.

Tiek didelę, tiek mažą patalpą būtina aiškiai vizualiai padalyti į funkcines zonas. Tam gali pasitarnauti tiek konstrukciniai, tiek dizaino, tiek spalviniai sprendimai. Kai kurie specialistai pataria virtuvę ar valgomąjį įrengti ant podiumo – apie 30 cm pakylos. Taip esą galimaefektingai atskirti funkcines zonas. Efektingai, tačiau neefektyviai, reikėtų pridurti. Toks sprendimas galėtų būti vieno aukšto sodybinio tipo name, siekiant išvengti monotonijos. Tačiau jei namas turi mansardą ir laiptus, dar vieni laiptukai tik papildomai vargins gyventojus. Be to, laiptai visada yra padidinto pavojaus šaltinis – paprastai net ir tas nedidukas podiumas laikui bėgant iššaukia nedideles traumas. Nebūtina rengti audringo vakarėlio: pargriūna vaikai, senyvo amžiaus gyventojai, paslystame ant slidžių, ką tik nuplautų grindų, prasprūsta koja skubant.

Paprastai bendrasis kambarys turi didelį panoraminį langą į saulėtą pietryčių, pietų, pietvakarių pusę. Jeigu naujuosiuose namuose to nėra, vadinasi, palikta projektavimo klaida. Priklausomai nuo Jūsų šeimos pomėgių, ties langu pastatomas valgomojo stalas, svetainės kampelis. Visų gyvenamajame kambaryje reikalingų baldų atvežimu pasirūpins perkraustymo paslaugos Vilniuje ir kituose miestuose.

StairsIdeas.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.