Ką reikia žinoti prieš įsigyjant kontaktinius lęšius?

Kontaktiniai lęšiai yra viena moderniausių akių korekcijos priemonių. Juos gali nešioti beveik kiekvienas žmogus, jie yra labai patogūs ir leidžia jums užsiimti bet kokia norima veikla. Tačiau ką reikia žinoti prieš išsirenkant kontaktinius lęšius būtent jums?

Kontaktinius lęšius galima įsigyti net internetinėse parduotuvėse. Nors taip galite rasti daugybe visokiausių variantų, prieš perkant juos turėtumėte pasitarti su akių priežiūros specialistu. Tik taip rasite kontaktinius lęšius tinkamus jums, žinosite kaip jais naudotis ir atliksite tyrimus, kurie užtikrins , kad naujieji lęšiai nepažeis jūsų sveikatos. Gydytojas patars kokie lęšiai geriausi jūsų akims ir išbandę kelis bandomuosius lęšius žinosite kokius įsigyti.

Daugelį žmonių nuo kontaktinių lęšių įsigyjimo atgraso visokiausi neaiškumai ir nesusipratimai. Daug žmonių galvoja, kad kontaktiniai lęšiai yra nepatogūs, bet taip visai nėra. Dabartiniai lęšiai yra lankstūs, ploni, gerai išlaiko drėgmę, o gamybos medžiagos technologijų dėka labai ištobulintos. Dėl šių priežasčių, nešioti juos yra labai patogu – net pamiršite, kad juos įsidėjote. Gerai parinkti kontaktiniai lęšiai niekada neiškris, neužstrigs ir nesukels jokių nemalonumų ar skausmo.

Taip pat žmonės mano, kad lęšiai gali sukelti akių infekcijas, bet tai ne kontaktinių lešių, o žmogaus neatsargumo ir higienos trūkumo priežastis. Jeigu gerai prižiūrėsite ir dezinfekuosite savo lęšius, tai su tokiais sunkumais nesusidursite, nes mikrobai atsiranda tik ant nešvaraus kontaktinio lęšio. Kadangi lęšiams reikia skirti priežiūros, daugelis mano, kad valyti kontaktinius lęšius užtrunka amžinybę, o jų valymas yra nepaprastai svarbus jūsų akių sveikatai. Tačiau jeigu juos tiesiog dezinfekuosite ir valysite, o per naktį paliksite daugiafunkciniame tirpale, tai neužtruksite daug laiko, o jei labai vertinate patogumą, tai galite įsigyti kiekvieną dieną keičiamus kontaktinius lęšius. Įsidėsite juos ryte, o vakare tiesiog išmesite. Žmones taip pat gąsdina mintis, kad reikia lęšius įsidėti į savo akį. Šis procesas yra labai nemalonus, bet jeigu klausysite daktaro nurodymų ir patarimų, prie lęšių greitai įprasite ir galėsite juos įsidėti bei išsiimti be jokio vargo ar nepatogumų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.