Dujiniai katilai – granuliniai katilai

Kai kalba pasisuka apie patogiausią necentralizuotą namų šildymo būdą, išskiriami du katilų tipai, kurie gali geriausiai patys pasirūpinti savimi: dujiniai katilai ir granuliniai katilai. Šie katilai yra visiškai automatizuoti, tad namo savininkai gali lengviau atsikvėpti ir nesujausti, tarsi katilinės darbuotojai.

Dujiniai katilai suteikia namo savininkams visišką laisvę – viskas, ko tokiam katilui reikia, tai dujų įvadas ir tinkama patalpa. Nuo šildymo sezono pradžios iki pabaigos, katilas yra reguliuojamas kompiuterizuota sistema. Priklausomai nuo oro ir vidaus temperatūros bei jūsų parinktų nustatymų jis pats parinks optimalų režimą kuriuo dirbs. Dujiniai katilai pasižymi dar ir tuo, kad nereikia jų valyti – nėra pelenų, nėra dulkių, nėra dūmų kvapo. Jie veikia labai tyliai ir yra tarsi nepastebimi. Vieninteliai dalykai, kurie gali pakišti koją – tai netinkamai sureguliuota sistema arba trikdžiai (pvz, kritęs slėgis) dujotiekyje. Dujiniai katilai – ne tas prietaisas, kurį reikėtų mėginti patiems įsirengti ar sureguliuoti; čia geriausiai pasitikėti profesionalų pagalba. Šiuolaikiniai dujiniai katilai yra gaminami taip, kad net jei ir atsirastų laikinų nesklandumų dėl trukdžių dujotiekyje, jie prisitaiko ir į juos reaguodami keičia savo darbo režimą. Slėgiui atsistačius, jie savarankiškai grįžta į įprastinį režimą.

Granuliniai katilai – pigesnis ir ekologiškesnis šildymo būdas, kuris puikiai tinka toliau nuo miesto, taigi ir nuo dujotiekio, nutolusiems namams. Granuliniai katilai pasižymi tuo, kad jei yra galimybės įrengti didesnę kuro talpą, kuri užpildoma medžio ar kitos biomasės granulėmis, kuru ir katilo pakrovimu galima nesirūpinti kad ir visą sezoną. Tačiau skirtingai nei dujų katilai, granuliniai katilai reikalauja šiokios tokios priežiūros: reikia išvalyti pelenus, užtikrinti, kad sklandžiai vyksta kuro padavimas (tai ypač aktualu, jei granuliniai katilai yra be papildomų saugos mechanizmų, kurie užkerta kelią padavimo sistemos užsikimšimui). Pats katilas taip pat turi būti valomas. Tačiau pasirūpinti katilo valymu tereikia tik kas kelias savaites, todėl tai tikrai nepanašu į kūriko darbą, kuriam kas rytą tenka pakurstyti pečiukus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.