Bendravimas su paaugliais – kaip jį paskatinti

Vaikų auginimas yra nemenkas iššūkis ir tai gali paliudyti visi tėvai. Kiekvienas laikotarpis vaiko gyvenime pateikia naujus sunkumus, kuriuos turime įveikti kartu ir atrasti sprendimus. Apie kūdikystę kalbama labai daug, tačiau galima drąsiai teigti, jog didieji iššūkiai laukia paauglystėje. Tai laikotarpis, kai vaikas tampa tikra asmenybe ir reikia labai gerai suprasti jo poreikius, norus, o tuo pačiu skatinti elgtis pagal mūsų šeimos vertybes. Greičiausiai neatsiras prieštaraujančių teiginiui, jog būtent namuose vaikai išmoksta daugiausiai. Iš tėvų pavyzdžio, kasdieninių situacijų ir pokalbių. Visgi, kaip elgtis, jei vaikas nenori leisti laiko su tėvais? Pasitaiko ir tokių atvejų, tačiau net ir kebliausioje situacijoje galima atrasti sprendimą. Per prievartą laikydami vaiką namuose ir skatindami kalbėti nieko nepasieksite, tad mes turime kiek kitą metodą, kuris duos jums reikiamus rezultatus. Nepatikėsite, tačiau tinkamai parinkti stalo žaidimai yra būtent tai, ko reikia jūsų šeimai? Kuo tai susiję? Papasakosime plačiau.

Tam, kad paskatintumėte bendravimą šeimoje, jums reikia bendro užsiėmimo, veiklos, kuri būtų maloni visiems, na o stalo žaidimai šioje vietoje yra tiesiog tobulas pasirinkimas. Tiesa ta, jog juos mėgsta paties įvairiausio amžiaus žmonės, na o paaugliams tai išties priimtina. Žinoma, tik nupirkti žaidimą nepakanka, reikia apgalvoti kaip subursite šeimos narius ir kaip šį užsiėmimą paversite šeimos tradicija. Bendravimas šeimoje turi būti puoselėjamas nuolatos, na o žaidimų vakarai drauge yra puikus būdas tai padaryti. Pasitarkite su vaikais, kurį vakarą per savaitę skisite žaidimams ir tai bus jūsų tradicija. Kad ir kas be nutiktų, visi žinos, jog tą vakarą leidžia namuose, su savo artimiausiais žmonėmis. Jei jaučiate, jog vaikai nėra nusiteikę itin entuziastingai, galbūt mama galėtų pagaminti jų mėgstamo maisto? Galbūt fone gali groti vaikų mėgiama muzika? Stenkitės atrasti kontaktą per vaikams įdomias sritis ir nustebsite, kaip greitai šie susibūrimai taps laukiamiausiu savaitės vakaru šeimoje.

Tokio tipo žaidimus galite pirkti ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir internetu. Jei nenusimanote, ką geriau pasirinkti, o pasiūla tiesiog milžiniška, paprašykite vaikų pagalbos. Kuo daugiau juos įtrauksite į procesą, tuo svarbesni jie jausis, na o to ir reikia stabiliems santykiams. Net ir dėlionės, kurias rasite kartu su stalo žaidimais, gali būti jūsų šeimos veikla. Viskas priklauso tik nuo to, kuo mėgstate užsiimti kartu. Tik tada, kai atrasite tai, kas jus vienija, susiburti ir leisti laiką kartu bus išties malonu. Tokiais vakarais vaikai atsipalaiduos ir atsivers tėvams, sužinosite tai, kuo jie gyvena, o kas galbūt kelia jiems nerimą. Bendravimas su vaiku yra svarbiausia, ką galite jam duoti, tad išnaudokite kiekvieną galimybę, pasitaikančią jūsų kelyje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.